в корзину

Корзина покупок
 

3 причини чистити твердопаливний котел

Твердопаливний котел є альтернативою газовому і електричному котлу. Твердопаливний котел, на відміну від газового, вимагає особливого підходу для обслуговування. Недостатньо лише заповнити топку дровами, важливо приділити увагу очищенню котла. Давайте розглянемо найголовніші причини чистити твердопаливний котел.

https://gaztech.ua/tverdotoplivnye-kotly/

1. Зниження ККД котла

У топковій камері через деякий час стінки обростають шаром сажі, яка має хороші теплоізоляційні властивості. В наслідок цього теплоносій у водяній сорочці котла недоотримує тепло, що виділяється при горінні палива. Воно просто йде через димохід. Час, потрібний для утворення шару сажі різний. Він залежить від використовуваного твердого палива (дрова, вугілля, торф, брикети і т.д.), від його якості (вологість, смоляні виділення), а також, від температури нагріву теплоносія.

Від 3-4 мм сажі, тепловтрати становлять 20-30%. Тому чистка теплообмінника в першу чергу збільшить час горіння на одній закладці та заощадить паливо та ваші кошти.

2. Зниження  строку служби  котла

Якщо взагалі знехтувати очищенням теплообмінника, то на його стінках почнуть утворюватися так звані кам'янисті відкладення. Відбувається це за рахунок виділення смоли та інших корозійних опадів з палива.

У підсумку, Вам доведеться докласти багато зусиль і коштів для видалення даних відкладень. Це може призвести до виходу з ладу котла у розпал опалювального сезону.

3. Попереджаємо пожежу

Зараз не про котел, а про димохід!

У процесі горіння створюються частинки сажі які піднімаються вгору, де частково осідають на внутрішніх стінках димоходу. Загрожує це не тільки погіршенням тяги, та й руйнуванням внутрішніх поверхонь димоходу (залежить від його матеріалу), але й серйозними наслідками.

При забитому димоході, тяга може йти назад в приміщення (зворотня тяга).

Як ми знаємо, сажа, особливо у великій кількості, дуже схожа за властивостями з вугіллям, але в той же час набагато легше запалюється.

Виходячи з вище сказаного, чистка димоходу необхідна мінімум один раз за сезон.

Які засоби використовувати для чищення котла і димоходу

Чому потрібно чистити твердопаливний котел ми вже розібралися, тепер давайте розберемося, чим і як це робити.

В першу чергу хотілося б звернути увагу на каталізатор для спалювання сажі Spalsadz.

Насправді велика зручність застосування - варто тільки додати його до палива в котел під час його роботи, як половина справи вже зроблена, без застосування будь-яких зусиль. Потрапляючи в топку котла, даний засіб випалює сажу як з теплообмінника залишається тільки трохи пройтися щіткою) так і в димоході.

Також  є трубочист поліно – ефективний засіб очищення димохіду від сажі. Використовується для всіх типів твердопаливних котлів, печей, камінів.

Також, потрібні пристосування для самої чистки. Це щітки для чищення котлів, які мають діаметр від 30 до 100 мм, помірну жорсткість і високу довговічність.

Щітки для чищення димоходу - мають діаметр від 120 до 200 мм, виконані як в сталевому варіанті, так і в пластиковому (для чищення димоходів з нержавіючої сталі).