в корзину

Корзина покупок
 

Види й особливості газових котлів Demrad

Як працюють газові котли в опалювальній системі

Якщо немає можливості підключити будинок до центрального опалення, домовласники мають можливість встановлювати опалювальні котли, які здатні працювати на опалення та приготування гарячої води для побутових потреб.

Види й особливості газових опалювальних  котлів

Виробники газових котельних агрегатів пропонують широкий спектр моделей, які розрізняються за такими параметрами:

• потужність;

• варіант виконання (підлоговий або настінний агрегат);

• вид камери згоряння (атмосферна або закрита, в першому випадку потрібно монтаж класичного димоходу, у другому використовується коаксіальний);

• система розпалу (п'єзоелемент або електрозапалювання).

• кількість контурів (одноконтурний (тільки опалення) Можливість приготування гарячої води завдяки використанню зовнішнього бойлера (опція).

 двоконтурний (опалення та гаряча вода)

На відміну від одноконтурного котла опалення, двоконтурні моделі також розрізняються за принципом підготовки гарячої води.

*Вибирати таке обладнання слід з урахуванням потужності котла, яка використовується для гарячого водопостачання (ГВП).

 

Особливості пристрою двоконтурних агрегатів

Пристрій двоконтурного газового котла дає можливість агрегату функціонувати в двох режимах, забезпечуючи нагрів теплоносія для системи опалення і води для господарських потреб.

 Основу конструкції представляють:

Газоподібне паливо згорає в спеціальній камері, виділяючи тепло і продукти окислення. Тепло використовується на нагрівання теплообмінника, продукти горіння виводяться назовні через димохід, попередньо проходячи вздовж теплообмінника і віддаючи йому основну частину теплової енергії. Нагрівання води для ГВС двоконтурним котлом забезпечується за рахунок використання здвоєного (бітермічного) пластинчастого теплообмінника або роздільними теплообмінниками.

 

Моделі з бітермічним теплообмінником

Принцип роботи й конструкція агрегату, оснащеного бітермічним теплообмінником, заснована на конфігурації самого нагрівального елементу. Теплообмінник виконаний з міді й має складну конфігурацію - по суті це фігурна трубка всередині овальної трубки. По зовнішнім секціям переміщується теплоносій, по трубці всередині - вода для (ГВП). Теплообмінник нагрівається за допомогою газового пальника, що функціонує під управлінням автоматичного газового клапана, контроль роботи якого, у свою чергу здійснює плата керування котла.

Принцип роботи котла наступний: поки агрегат працює в режимі опалення, пальник нагріває теплоносій до встановленої температури і відключається, щоб знову включитися, коли теплоносій охолоне до певного рівня. Це дозволяє підтримувати заданий температурний режим системи опалення. Переміщення теплоносія через теплообмінник та систему опалення забезпечує робота циркуляційного насоса.

Робота в режимі приготування гарячої води починається, коли відкривають кран гарячої води (один або кілька). Починається рух рідини по внутрішній трубочці теплообмінника. При цьому пристрій, який контролює потік води надає сигнал на плату керування котла, робота циркуляційного насоса припиняється й відбувається подача газу в пальник. Відбувається нагрів теплоносія в обмеженому просторі телообмінника. Нагрітий теплоносій, інтенсивно віддає тепло воді у внутрішній трубці, звідки вона надходить в трубопровід ГВП. Пальник при цьому працює безперервно. Після того, як гарячу воду перестають витрачати, пальник гасне, вмикається циркуляційний насос і теплоносій знову починає циркулювати, проходячи через прилади опалення.

До переваг двоконтурного котла даного типу можна віднести його спрощену конструкцію,  нижчу вартість.

 

Моделі з роздільними теплообмінниками

Принцип роботи газових котлів із роздільними теплообмінниками, полягає в передачі теплової енергії «від води до води» у швидкісному пластинчастому теплообміннику. Схема передбачає використання триходового клапана, відповідального за перемикання потоку теплоносія з основного теплообмінника у вторинний або в опалювальну систему. Циркуляційний насос працює як у режимі опалення, так і у режимі приготування гарячої води.

Розглянемо принцип функціонування агрегату.

У режимі опалення за допомогою пальника нагрівається головний теплообмінник, що складається з трубок і пластин, виготовлених з міді. Теплоносій, який проходить через нього, забезпечує опалення приміщень. Коли споживач відкриває кран гарячої води, плата керування  отримує інформацію від датчика протоку і перемикає триходовий клапан, оснащений електроприводом, на роботу системи в режимі ГВП.

Це означає, що рідина, що проходить через головний теплообмінник, перестає надходити в опалювальний контур і примусово циркулює всередині котла, нагріваючи воду для побутових потреб у вторинному (пластинчастому) теплообміннику. При цьому потоки спрямовані в зустрічному напрямку, щоб забезпечити максимальну передачу теплової енергії від теплоносія до води для ГВП. Після того, як споживання гарячої води завершено, при потребу у опаленні, триходовий клапан перемикається і теплоносій знову починає надходити в опалювальний контур.

 

До переваг моделей проточним нагрівачем можна віднести:

• високу швидкість підготовки гарячої води;

• більшу довговічність пластинчастих теплообмінників.

 

Моделі конденсаційні з роздільними теплообмінниками

Газові конденсаційні котли – це нова технологія в опалювальній техніці.

Конденсаційні котли поділяються на одноконтурні та двоконтурні.

Одноконтурні – тільки для опалення.

Двоконтурні – для опалення та води контура ГВП. Це моделі Demrad -  Nitromix.

У котлів, при згорянні палива, разом з димовими газами що мають температуру 100 – 170 С° утворюється водяна пара. Усі продукти згоряння традиційних котлів видаляються в атмосферу.

При конденсації водяної пари, яка міститься в димових газах, виділяється енергія (прихована теплота згоряння), використання якої дає можливість отримувати додаткові 11% ефективності котла. Конденсаційні котли, завдяки впровадженню нових технологій, використовують цю додаткову енергію конденсації пари для нагрівання теплоносія, тому вони і називаються конденсаційними.

Їх ККД на 15-17% вище, ніж у звичайних котлів, причому ККД має максимальне значення при комфортному низькотемпературному опаленні (50/30° С).Найбільший ефект досягається при використанні таких котлів системі «тепла підлога» та інших низькотемпературних системах.

Підсумки. Двоконтурні газові котли працюють в автоматичному режимі, що забезпечує зручність і надійність експлуатації.

До їх переваг, також, відносяться компактні розміри - настінні моделі займають мінімум місця і придатні для установки у невеликих приміщення  та навіть на кухнях. Широкий модельний ряд дає можливість підібрати багатофункціональний котел підходящої цінової категорії.

Перевагою двоконтурних моделей є доступна вартість - дешевше купити один такий агрегат, ніж комплект з одноконтурного котла і бойлера прямого або непрямого нагріву.

 

Моделі газових котлів

Nepto: Котли з бітермічним теплообмінником та закритою камерою згорання

Atron: Котли з роздільними теплообмінниками та закритою камерою згорання.

Nitromix: Котли конденсаційні з роздільними теплообмінниками та закритою камерою згорання

Adonis: Котли димохідні з роздільними теплообмінниками