в корзину

Корзина покупок
 

Промивання пластинчатого теплообмінника

Паяний пластинчастий теплообмінник нерозбірний.
Промивання - ефективний спосіб очищення такого теплообмінного обладнання.

Регулярне проведення промивок дозволяє:

  • подовжити термін служби теплообмінника;
  • забезпечити проектний коефіцієнт теплопередачі;
  • підвищити енергоефективність опалювальної системи;
  • забезпечити паспортний перепад тиску.
 
Коли виконується промивання теплообмінника?
 
Показниками того, що паяний пластинчастий теплообмінник потребує промивку є:
 
Збільшений перепад тиску
Якщо при всіх відкритих клапанах, різниця тисків на вході і виході перевищує зазначену в паспорті, можливо на теплообмінних поверхнях утворився накип. У цьому випадку необхідно провести очистку.
 
Зменшений теплообмін
Якщо є підозра на зменшення коефіцієнта теплообміну, слід перевірити на вході / виході теплообмінника температуру та її витрати, а потім порівняти їх з паспортними даними. Ефективність теплообміну нижче паспортних даних - потрібна очистка  чи заміна.
 
Промивання теплообмінника - що це ?
 
Промивання паяного пластинчастого теплообмінника - це прокачування через канали апарату для промивання розчин для чищення на протязі певного часу. Рідина підбирається відповідно до виду накипу. Сила струменя потоку розчина для чищення зазвичай повинна перевищувати експлуатаційну приблизно в 1.5 рази.
При експлуатації теплообмінника в свідомо жорстких умовах, з високою ймовірністю появи відкладення, рекомендується використовувати апарат з додатковими промивальним патрубками. В цьому випадку для очищення не потрібно порушувати проектну обв'язку.
 
Чим очищувати?
 
В якості чистячих рідин для усунення відкладень з теплообмінних поверхонь найчастіше застосовуються слабкі розчини кислот. Хоча мінеральні кислоти мають більшу здатність руйнувати відкладення, їх краще використовувати тільки в крайніх випадках і з великою обережністю. Мінеральні кислоти, такі як соляна (HCl), азотна (HNO3), сірчана (H2SO4), фосфорна (H3PO4) викликають корозію нержавіючої сталі і міді, що може викликати поломку теплообмінника або різко скоротити термін його служби. Для теплообмінників паяних міддю не слід застосовувати розчини, які містять аміак. Особливо обережним потрібно бути з сірчаної, соляної та азотної кислотами. При помилковою концентрації вони здатні зруйнувати нержавіючі пластини, мідний шов за кілька хвилин.
 
Фосфорна кислота
Може застосовуватися для очищення теплообмінників, труб в концентрації 2% з температурою 50 ℃ протягом близько 5 годин. Надає ефекти протруювання і пасивації. Вона краще для очищення нержавіючих поверхонь, ніж соляна кислота.
 
Мурашина кислота
Не розчиняє оксиди заліза, тому використовується разом з лимонною і іншими кислотами. Хороший і недорогий компонент в складі розчину чищення для промивання теплообмінника. Видаляється спалюванням.
 
Оцтова кислота
Добре усуває карбонатні відкладення, але, як і мурашина кислота, не знімає оксиди заліза. По впливу оцтова кислота слабкіша за мурашину і застосовується для тривалої промивки.
Також в промивний розчин додаються активні речовини і стабілізатори. Вони покращують якість промивки і зменшують корозію металів теплообмінника.
 
Особливості очищення пластинчастого теплообмінника
 
Якість і швидкість промивання будуть вище, якщо напрямок потоку розчину для чищення буде протилежним потоку агента. Зазвичай чистка починається зі слабкої кислоти, наприклад 5%  фосфорної або оцтової.
Перед остаточним промиванням чистою водою, кислота нейтралізується слабким 1-2% розчином бікарбонату або гідроксиду натрію. Промивання закінчують, коли показник pH на індикаторним папером при вимірі на виході з теплообмінника складає 6-9.
Для спрощення і прискорення очищення теплообмінних апаратів призначені спеціальні пристрої - установки для промивання. 
Виходячи з вищесказаного, рекомендуємо використовувати якісні комплектуючі (світових лідерів ринку) щоб продовжити термін служби котла та зробити опалювальну систему максимально ефективно. 
Акцентуємо увагу !!! Промивання паяного пластинчастого теплообмінника повинне виконуватися в точній відповідності з інструкціями виробника, майстром на відповідному обладнанні.
Якщо вже теплообмінник на тій стадії коли не допоможе промивка, його варто замінити на новий!
До уваги - пластинчасті теплообмінники від Zilmet більш стійкі до корозії і накипу.